MIUI ADRIA FAN STRANICE

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

MI Note Mi Note zamjena ekrana / stakla

Discussion in 'MI NOTE / MAX / MIX' started by efz, Sep 14, 2015.

1. efz

efz Member

Pozdrav ekipa...

Molim pomoć, prije tjedan dana kupljen Mi Note u HR preko firme koja prodaje Xiaomi....uglavnom pao mi je i puklo je staklo (slika na linku): http://s8.postimg.org/502y0wyud/minoteekran.jpg

E sad mob nema niti točkice oštećenja osim ovog stakla, mob radi i ekran radi, googlajući našao sam da se može kupiti samo staklo i zamjeniti pomoću nekih UV lampi (ljepila) šta ti ja znam i naravno komplet ekran koji je dosta skuplji...kontaktiroa sam firmu gdje je kupljen jer imam 2 g. garanciju i oni su rekli da garancija ostaje isključivo ako se komplet ekran kupi kod njih i zamjeni kod njih (ok logično) ali da moraju vidjet koja su oštećenja jer kod mehaničkih oštećenja ne vrijedi garancija....bio i u lokalnom servisu gdje mi je čovjek rekao da može zamjeniti samo staklo ali da postoji mogućnost da će se vidjeti kao mjehurići a da može sve ispasti super kaže da nemože garantirati pošto je mobitel dosta tanak i da je teško uopće odljepiti staro slomljeno staklo..

Dali netko ima iskustva sa ovime, što najbolje napraviti....neki prijedlog?

Pozz

2. Darko150

Darko150 Member

Ja bih sebi napravio ovako: kupio na ebayu (ili bolje Aliexpressu) staklo, pogledao nekoliko od masu videa na Youtubeu o zamjeni stakla i krenuo sam to zamijeniti. Ako ne uspije, uvijek ostaje opcija zamjene cijelog digitalizera, skupa sa staklom. Ako ne uspije, bacio si 10-ak dolara, ako uspije uštedio 70-ak...

Sa mobitela

3. efz

efz Member

Darko to je i bio moj plan, međutim kao što sam napisao gore za taj pothvat je potrebna neka UV lampa-UV ljepilo (neznam detalje) a ja to naravno nemam, čovjek u servisu koji ima to UV čudo traži 350-400kn za zamjenu i kaže da nemože garantirati da će ispasti kako treba....niti imam alat niti sam stručan to odraditi

4. Aleksandar

Aleksandar dudjaa Moderator ADRIA ADMIN

Nađi nekog ko to ume da sredi sigurno u tvojoj blizini postoji neki dobar serviser. Ovo zahteva dosta posla,alata i iskustva bolje odnesi serviseru odmah nemoj ništa da diraš da te ne iznese popravka skuplje nego što bi trebala.
    Ovde možeš da pogledaš šta sve treba da se odradi i zašto je u kućnoj radionici skoro pa nemoguće odraditi ovakav zahvat

Loading...