MIUI ADRIA FAN STRANICE

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

MIUI Adria "MIUI Adria Dark Elegance" MIUI v.8

Discussion in 'MIUI THEMES & COMPONENTS / TEME & KOMPONENTE' started by Daconi, Mar 17, 2017.

1. Pinta

Pinta Member

Ne znam ili ne mogu instalirati zadnju verziju od 7.4.17. Download je normalno prošao no aplay mi u izvanmrežnim temama prođe za sekundu (getting info) i ne instalira temu, nego ostane stara i nakon ponovnog pokretanja? Ima li veze što uređaj Mi5 nije u rootu?

Last edited: Apr 7, 2017
  2. shime

shime Member

Root ne bi trebalo da pravi takav problem. Moj telefon trenutno nije rootan pa tema radi. Pokusajte ponovo download teme, mozda nije komplet skinuta.

Sent from my 2014813 using Tapatalk

3. Pinta

Pinta Member

Dakle radi se o verziji iz prvoga posta od 7.4. u mzt formatu, a ne o dostupnoj verziji sa službene stranice tema koju trenutno imam na mobu Probao sam tu verziju i deinstalirati, ali ni tada ovu novu ipak nisam uspio aplicirati. Inače i lakša je za oko 2 mb od starije. Tema mi je baš ok, pa ću se još malo igrati ili dok ne bude skužbeno dostupna :)

4. Pinta

Pinta Member

Ne znam na koju foru, jer sam sve napravio isto 6-7 puta, ali sam ipak uspio instalirati i novu verziju. :)

5. varvaris

varvaris Member

Čestitamo na perfektnom radu

Sent from my MI MAX

Daconi likes this.
  6. anthony

anthony Member

Instalirao sam zadnju verziju teme ali mi ne radi boot animacija (samo crni ekran dok se ne učita tema).
    Primjetio sam da su pojedine ikone stare (Play Store, vremenska prognoza, Viber i WhatsApp) u odnosu na fotografije koje je u opisu teme stavio @Daconi.

Poslano sa mog Redmi 3 koristeći Tapatalk

7. Daconi

Daconi GFX Adria® ADRIA ADMIN

Boot animacija na nasem global Multi jezicnom ROM-u ne prikazuje animaciju radi vec implementiranom dijelu koji sami postavljaju, pa da se bilo koji napravi ili ubaci, isti se ne prikazuje dok se ne izvrse i ubace promjene u kodu i dodatkom jednog fail-a, izuzev i kao primjer prethodnog navodjenja je Adria Metal Elegance teme koja je radjena za ROM v.5, pa se uspjesno prikazuje i na ROM v.8... ;)
    Toliko o boot animacijama, a iste kako imam potvrde od testera idu, te se prikazuju na kineski i global rom.
    Sto se tice ikona, sve su sistemske ikone odradjene i odradjene na novo, dok ostale koje navodis mogu imati razni oblik unutrasnjeg izgleda, dok okvir i style ikone ostaje ne promjenjen.
    Obrati paznju koji koristis ROM i da jos jednom napomenem "SVIMA": ova tema je radjena za ROM v.8 i tu zasigurno prikaz ide onako kako vam ga ja ovdje prezentiram...

Pozz...

8. Daconi

Novi Update 10.04.2017 u prvom postu za Adria fanove...
    - Dosta promjena u kodu i samoj citkosti oko GFX-a s trasparentnim i prilagodjenim podlogama
    - Nove icone za notification panel i cistac istog...
    - Te dodatne sitne ispravke i korekcije u panelima generalno...

- Da dodam i ovo: U fazi je zavrsena i Pro verzija za moje uze prijatelje i vijerne Fanove, koji ce i pored sadasnjih stvari, imati mnogo noviteta, animacija, novi font sa Full jezickom podrskom, mogucnost ubacivanja melodije i licni Adria panel kao sto trenutno ide Second Space, pa ce na osnovu toga moci da koriste kao sampon 2 u 1 grafiku, s zanimljivim efektima i novitetima. Vise o tome ce te imati u opisu koji bude upakovan u samoj temi...

shime and pintaricmeister like this.
  9. anthony

anthony Member

@Daconi Temu koristim na ROM-u MIUI 8 Global 7.4.6 Beta.
    Sa temom sam zadovoljan, hvala ti za istu.
    U ranijem postu sam naveo moja zapažanja kao povratnu informaciju tebi kao autoru, a ne da bi se žalio, samo da se zna.

Poslano sa mog Redmi 3 koristeći Tapatalk

Daconi likes this.
  10. Daconi

Ispravno je sve u vezi primjedbi i skretanja paznje, da bi se te ikone izbjegle, ja sam uradio par tih novih, te su iste na testiranju i u upodrebi.
    Ispod cu vam ostaviti primjer 4. png faila koja su optimizovana i ubacena u temu s odgovarajucem nazivom koji foder od teme zahtjeva kako bi bio vidljiv...
    Screen 1 i 2 ispod ikona Play Store, Viber, Whatsapp i Instagram kako izgledaju kod mene i na mojim aparatima...

Poz...

warpspeeder and anthony like this.
  11. pinenk

pinenk Member

12. Keysmi5

Keysmi5 Member

13. warpspeeder

warpspeeder Member

excellent job ... Good work my friend

Daconi likes this.
  14. prasetyo29

prasetyo29 Member