MIUI ADRIA FAN STRANICE

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Problematicno punjenje baterije

Discussion in 'MIUI Q & A / PITANJA & ODGOVORI' started by Grada, Nov 8, 2017.

1. Grada

Grada Member

Pozdrav svim forumašima!
    Ja sam skorašnji vlasnik Xiaomi Redmi Note 4x-a (Snapdragon 625, Android 7, MIUI 8.5.8.0 koliko sam uspeo da nadjem) i danas mi se pojavio jedan "problem".
    Baterija se spustila na oko 20% i ja sam ga stavio na punjač (originalni, doduše kineski sa adapterom) i ostavio oko 3h da se napuni. Kada sam pogledao na display-u je stajalo puno zeleno polje za bateriju. Ja ga skinem sa punjača i on me obavesti da mi se baterija zagrejala više nego obično i grafički znak za bateriju mi je od tada narandžast. Probao sam da ugasim telefon na nekih sat vremena, ali je ostalo isto. :(
    Pogledam u postavke i tamo stoji da je baterija OK, puna 100%, da je ispravna i da je generalno sve u redu. :speechless:

Sad ne znam šta da mislim o stanju baterije. Da li je ispravna? Dali se pregreva? Ili je sve u redu a grafički izgled baterije na display-u vara.
    Screenshot.png
    Da li mi neko može pomoći savetom.

Unapred hvala.

2. Grada

Grada Member

Još jedna informacija.
    Juče sam update-ovao MIUI na 9.0.3.0, ali ni to nije rešilo problem sa baterijom.

3. shime

shime Member

Iskljucite samo batery saver i boja ce biti zelena. Proverite koja temperatura je podesena za notifikaciju i podesite je na 40-45 stepeni. Mislim da je sa vasim telefonom sve ok.

Sent from my 2014813 using Tapatalk

Last edited: Nov 13, 2017
  4. Grada

Grada Member

Zahvaljujem na odgovoru i savetu.

Uradio sam tako, boja doduše nije zelena nego bela ali je to verovatno to.

Jedino što sada (posle update-a) ne mogu naći gde da podesim notifikaciju za temperaturu baterije. Jednom sam na to nabasao slučajno i postavio na 35 stepeni, ali sada više ne mogu da nađem.

5. shime

shime Member

Ne bih znao gde se nalazi ta opcija na miui 9 jer koristim osmicu ali pogledajte u podesavanjima pa power option. Ili ako se javi neko ko ima devetku da vam tacno kaze.

Sent from my 2014813 using Tapatalk

6. Grada

Grada Member

Hvala svakako. Iskočiće i ta opcija negde. Samo treba imati strpljenja.
    Pozdrav.

Loading...