MIUI ADRIA FAN STRANICE

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Redmi Note 4 MTK - problem sa baterijom

Discussion in 'MIUI Q & A / PITANJA & ODGOVORI' started by olat, Oct 9, 2017.

1. olat

olat Member

Pozdrav raja. Otkrio sam ovaj forum nedavno te sam odlučio da svoj problem podijelim s Vama u nadi da će mi neko moći pomoći da ga riješim.

Dakle, kupio sam prije 6-7 mjeseci Redmi Note 4 Mediatek verziju. Mislio sam da će baterija od 4000mAh biti više nego dovoljno da telefon izgura dva-tri dana, sa nekih 10ak sati SOT, tj. uključenog displeja. Međutim, kada sam ga dobio mogao sam izvući maksimalno 3-4h screen on time. Na MIUI forumima sam našao da je to neki problem kao sa "deep sleep" ili tako nešto i da se rješava tako što se stavi 4G kartica. Nažalost, ja živim u Bosni i Hercegovini i nemam niti jednu mrežu koja uopšte nudi 4G, a kamoli da prodaje karticu sa podrškom za istu.

Naknadno sam, nakon puno istraživanja, pronašao Epic Rom, koji je malo popravio situaciju. Sada mogu izvući nekih 5 do 5 i pol sati sot-a. Ali nekako mi to opet izgleda malo.
    Dakle, da li imate nekih prijedloga šta bih mogao uraditi i da li je neko već imao sličnih problema? Po netu nailazim na dosta ljudi sa sličnim problemima, i to ne samo na ovom modelu nego inače sa Xiaomi telefonima.

Do sada sam pokušao instalaciju novog ROM-a (probao sam sve official stable i nekoliko developer verzija, kao i spomenuti Epic Rom na kojem se trenutno nalazim), vraćanje na fabričke postavke, isključivanje/uključivanje battery savera, isključivanje/uključivanje MIUI Optimization u Developer options i Deep Sleep Fix koji sam našao na MIUI forumima. Sve bez nekog uspjeha.

Unaprijed sam zahvalan na pomoći.

PS: postavio sam isti ovaj thread u dvije kategorije, Q&A i Redmi Note serija s ciljem da privučem pažnju posjetilaca oba podforuma. Molim admina da ne uklanja oba posta, ukoliko bude bilo potrebe za uklanjanjem.

Hvala još jednom ;) :)

Loading...