MIUI ADRIA FAN STRANICE

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Srpski jezik

Discussion in 'MIUI SERBIAN TRANSLATION / SRPSKI PREVOD' started by ugor, Sep 11, 2016.

1. ugor

ugor Gold Members Member

Ima li šanse da se u skorije vreme reše problemi oko srpskog jezika za MI telefone?
    Polovični prevodi već iritiraju.

Послато са Mi-4c уз помоћ Тапатока

Meda likes this.
  2. file015

file015 Member

Da prijatelju, prevodi iritiraju jer su delimični.
    Ja posedujem readmi 2 td i jako sam zadovoljan , u njemu ima takođe nekakav delimično preveden srpski , ako se uopšte može reći da je to prevod jer je samo nekoliko delića u podešavanjima prevedeno . To je MIUI 8 . Pokušavam već desetak dana da pronađem način kako da pomognem sebi i drugima. A evo o čemu se radi , Potreban mi je engleski prevod ili link na kome se nalazi taj famozni fajl odnosno folder u kome su svi xml stringovi da bi ih preveo. Imam rutovan telefon i tražio sam na svim mogući mestima i nisam uspeo pronaći. Kome god sam se obratio , rekli su pitaj na sajtu hrvatskom ili slovenačkom a evo sad dođoh i ovde da pitam. Činjenica je da se prevod nalazi u romu i da se iborom jezika , sve prevede i vidi izabran jezik. Takođe je i činjenica da to ne može biti negde u oblaku, nego u romu . Pa postoji li neko ko može reći idi na link : root/ pa dalje gde treba , izvuci en folder , prevedi sve unutra šta treba a znam šta treba i da bi to radilo, uradi to i to kad vratiš u rom. ja bih ga rado poslao završenog onome ko radi prepravke romova jer pretpostavljam da jedino on i zna gde se ti string xml nalaze.
    U telefonima koje sam imao ranije , sam lagano to uradio, bilo je na primer u htc desire 310 , otišao u etc folder , našao jezički paket, dodao šta treba, vratio ga nazad i imao srpski jezik. Ovde to ne mogu da nađem. Molim za pomoć oko linka ili pojašnjenje kako ili zašto to ne može da se uradi . Znam da može jer sam video da ima prevoda na sajtovima ali ne znam kako i gde izvući i vratiti to što se prevede.
    Hvala unapred svakome ko bude voljan da pomogne.

3. ugor

ugor Gold Members Member

Negde sam našao postupak prevoda, nisam više siguran da li na ovom forumu ili na google. Pošto posedujem skromno znanje to što sam video bilo je veoma komplikovano za mene. Ovde je za takve stvari koliko sam mogao zaključiti Masva stručnjak.

Poslano sa mog Mi-4c koristeći Tapatalk

4. file015

file015 Member

https://crowdin.com/project/miui-v6/sr#

to je ilnk a nije ni malo komplikovano , samo se treba reistrovati i polako pratiti kad klikneš na xml fajl , on ti nudi reč na negleskom a ti prevedeš na srpski.

5. kuzu115

kuzu115 ADRIA ADMIN

Tu na Crowdinu se prave prijevodi koji se uključe u global rom. Nije baš teško prevoditi, ali tu imaš skoro 30 K stringova (blizu 100 K riječi) koje treba prevesti. To ti je rad za bar pola godine ako dobro radiš....
    A ima i druga oblika prijevoda u ex-YU jezike- Xiaomi EU.
    https://xiaomi.eu/community/threads/7-2-9.38201/
    Tu možeš nači link gde možeš nači neke naše prijevode. Downloadaš, raspakiraš i evo ga. I ovaj prijevod traje više mjeseci...
    Oko ubacivanja prevoda u rom kod Miui nije baš fina situacija. Trebaš dekompilirati rom, umetnuti jezik i kompilirati nazad. A za tu radnju nema nekog dobrog programa, tako da ima puno grešaka. Možeš probati JBart.

Last edited: Feb 15, 2017
  6. file015

file015 Member

Sad si me "obradovao" , Žao mi je što smo mi takvi kakvi smo i ne možemo da se organizujemo da to uradimo. Hrvati imaju svoj prevod , slovenci isto , a meni u principu ne smeta eng , sasvim dobro koristim i ok mi je. Mislio sam da je to jednostavniji posao, ja sam pre par godina nešto radio na htc i uspeo jako brzo da to uradim, ali nije bilo ovako , kod njih nije bio miui nego čist android i praktično samo upisom nekih par stringova sam dodao srpski.Ako neko reši da krenemo i napravimo sebi , ja sam za . Moj E-mail je file.mobile015@gmail.com.

7. Aleksandar

Aleksandar dudjaa Moderator ADRIA ADMIN

Pozdrav svima... ovim putem želim da vam saopštim da zbog obima prevoda za MIUI 8, traže se ljudi koji su voljni da pomognu u prevodu radi bržeg prevođenja na Srpski jezik. Ceo projekat je volonterski zahteva samo vreme i poznavanje Engleskog jezika. Zainteresevani mogu da se jave na PP.

Послато са MI 4W уз помоћ Тапатока

Loading...