MIUI ADRIA FAN STRANICE

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

MI Note Težava z mikrofonom

Discussion in 'MI NOTE / MAX / MIX' started by Gerhi, Aug 7, 2017.

1. Gerhi

Gerhi Member

Pozdravljeni
    Uporabljam Mi Note 4 International version 4gb 64gb Snapdragon MIUI 8.2.10.0 stabilna.
    Med klicem me kar naenkrat nasprotna stran ni več slišala.
    Ko sem preizkusil snemalnik pa mikrofon normalno deluje.
    Po nasvetu na forumih sem tudi onesposobiti Google Voice. Pa mi vseeno pri klicih mikrofon ne deluje.
    Težava je zelo moteča. Zato vas prosim za pomoč.
    Lp Andrej

2. kuzu115

kuzu115 ADRIA ADMIN

Če se je težava pokazala kar naenkrat je verjetno problem v romu. Posodobi ga.
    Predvidevam da imaš original Xiaomi global rom. Tu
    http://en.miui.com/download-309.html#468
    prenesi stable rom in shrani na telefon. Odpri aplikacijo Posodabljanje (Updater). Morda ti bo že sam ponudil posodobitev. Če ne pa takole. Zgoraj desno bodo tri pikice. Tapni nanje in izberi "Izberite paket posodobitev- Choose update package". V Raziskovalcu poišči kje si shranil rom in tapni Posodobi- Update. Stvar se bo samodejno posodobila.
    Če pa uporabljaš Xiaomi EU rom je pa postopek malo bolj zapleten. Javi!

3. Gerhi

Gerhi Member

Hvala za odgovor kuzu115.
    Sledil sem navodilom in posodobil telefon kot si svetoval. Sicer se je telefon že prej sam posodobil na MIUI 8.5.4.0. pa mikrofon tudi ni deloval. Prav tako pa po ročni posodobitvi tudi ne deluje. Screenshot_2017-08-17-21-07-47-170_com.android.settings.png
    Ne vem kaj naj še naredim.
    Žena uporablja note 3 pa ji deluje brez težav.
    Prosim za pomoč
    Lep pozdrav

4. kuzu115

kuzu115 ADRIA ADMIN

Ali to nagaja že od samega začetka (odkar imaš telefon) ali se je to pojavilo kasneje? Če je v kateri prejšnji verziji roma bilo v redu, kasneje pa ne več je možno da so Kitajci kaj zajeb... pri posodobitvah. Da to odpravijo pa lahko traja mesec ali več- poglej moje poste v sekciji Slo prevod. Če je pa težava prisotna že skozi potem je pa najbrž mehanska okvara ki zahteva popravilo na servisu.

5. kuzu115

kuzu115 ADRIA ADMIN

Lahko pa poskusiš še fastboot.
    Preden greš v to, obvezno kopiraj vse svoje podatke (stiki, fotografije, glasba...) iz telefona na zunanji nosilec (SD kartica, računalnik, google račun, mi cloud...) ker bodo po koncu postopka vsi ti podatki izbrisani.
    Torej
    najprej odkleneš bootloader (če nimaš zaklenjenega potem seveda ne)
    http://en.miui.com/unlock/
    potem greš na
    http://en.miui.com/a-234.html
    tam najdeš link do MI flasha (step 1)
    namestiš na komp
    iz istega linka pobereš fastboot rom za tvojo napravo (step 2)- izberi global rom
    Z MI flashom flešaš fastboot rom.
    Po koncu postopka je naprava taka, kot bi pravkar prišla iz tovarne.
    Če še potem ne bo v redu potem je vsekakor mehanska napaka.

zvonko likes this.
Loading...